Athlete Development         
Rayleen Eberl (Chairperson)               Lana Mucha                   Karen Howard
Brett Hines                                       Garrett Gosselin             Shaila Humphrey
David Schultz                                    Neil Tymoruski               Heather Martin                   
Allyson Senecal                                 Danielle Shaw
************************************************************************
Coach Development
Heather Martin (Chairperson)             Rhys McAlpine                      David Schultz
Neil Tymoruski                                  Jocelyn LeBlanc                    Tricia Goffin
Holly Inverarity                                 Candice Dion                        Danielle Shaw
************************************************************************
Competitions
Hayley German (Chairperson)                  Holly Inverarity                  Jody Pipko
David Schultz                                         Neil Tymoruski                   Candice Dion                                         
Danielle Shaw
************************************************************************
Finance & Business Development
Ricki Onstad (Chairperson)                     Rayleen Eberl                     Allyson Senecal
Candice Dion                                         Danielle Shaw
************************************************************************
Human Resources
Allyson Senecal (Chairperson)                Ricki Onstad                        Dale Ternes
Rayleen Eberl                                        Candice Dion
************************************************************************
Membership & Club Development
Earl Swalm (Chairperson)                      Neil Tymoruski
Rhys McAlpine                                      Rhonda McAlpine-Haubrich 
Candice Dion                                        Danielle Shaw
************************************************************************
Officials' Coordinating
Candice Dion (Chairperson)                        Brett Hines                          Kathryn Gilliss                     
Catherine Ready                                        Judy Harris                          Laurel Dutton-Wilkins                     
Karen German                                          Tricia Goffin                          Hayley German
Allyson Senecal                                         Danielle Shaw
************************************************************************
Regions
Rhonda McAlpine-Haubrich (Chairperson)      Nolan Mudrewich              Kim Temoshwasky              
Jody Pipko                                                  Danielle Jones                  Jolene Bjerland-Ferre
Lindsay Tomtene                                         Nicole Sereda                   Julie Sparks
Enid Davidson                                             Derreck Kolla                    Adele Sperle           
Allyson Senecal                                           Danielle Shaw
************************************************************************
Skating Programs
Nicole Sereda (Chairperson)                      Jocelyn LeBlanc                     Kim Markwart
Meghan Manson                                        Neil Tymoruski                    Allyson Senecal
Danielle Shaw
************************************************************************
Awards
Judy Harris (Chirperson)                           Enid Davidson                      Danielle Jones
Heather Martin                                          Jason Smith                         Danielle Shaw